Anca Green
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

This is Love

+5
Georg-E-dy
ZEISIM
daniel.bluesmoke
Florin Alexandru
Anca Green
9 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

This is Love  Empty This is Love

Mesaj Scris de Anca Green Mier Iul 27, 2011 8:06 am

Hai sa deschid eu un subiect de discutie , mai ales ca toata lumea se pricepe la "LOVE" ..sau nu.

Credeti in iubire ?
Ati iubit vreodata?

Astept reply cu povestile voastre.
Anca Green
Anca Green
WebMaster
WebMaster

Mesaje : 56
Puncte : 4745
Reputatie : 0
Data de inscriere : 27/07/2011

https://ancagreen.forumgratuit.ro

Sus In jos

This is Love  Empty Re: This is Love

Mesaj Scris de Florin Alexandru Mier Iul 27, 2011 8:13 am

Nu cred din iubire, nu am iubit niciodata si vorbesc serios ca nu am avut noroc sa intalnesc o fata Sad.
Dar cand ti-am ascultat mixurile mi-am dat seama ca te iubesc Anca Very Happy:
Florin Alexandru
Florin Alexandru
Green Team
Green Team

Mesaje : 108
Puncte : 4770
Reputatie : 5
Data de inscriere : 27/07/2011
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Sus In jos

This is Love  Empty Re: This is Love

Mesaj Scris de Anca Green Mier Iul 27, 2011 8:14 am

Asta-i tare Smile)

Hai sa discutam pe subiect. Si spuneai ca nu ai gasit pe nimeni ?
Eu zic ca nu ai facut destule ca sa intalnesti persoana potrivita.
Anca Green
Anca Green
WebMaster
WebMaster

Mesaje : 56
Puncte : 4745
Reputatie : 0
Data de inscriere : 27/07/2011

https://ancagreen.forumgratuit.ro

Sus In jos

This is Love  Empty Re: This is Love

Mesaj Scris de Florin Alexandru Mier Iul 27, 2011 8:15 am

Ai dreptate Very Happy las topicul pt cei ce se pricep la acest subiect ma dau la o parte Very Happy
Florin Alexandru
Florin Alexandru
Green Team
Green Team

Mesaje : 108
Puncte : 4770
Reputatie : 5
Data de inscriere : 27/07/2011
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Sus In jos

This is Love  Empty Re: This is Love

Mesaj Scris de daniel.bluesmoke Mier Iul 27, 2011 9:16 am

Eu ma pricep la love! (pe dracu...)

Mda... Chestia asta cu iubirea, in ultimul timp... Daca iubesti inseamna ca esti fraier. Si asta in special din punctul de vedere al barbatilor. De ce? Pentru ca daca faci greseala sa-i spui unei femei ca o iubesti, din momentul ala esti sub papuc! Si nu e numai cazul barbatilor, este valabil si in sens invers. De ce spun asta? Pentru ca acum ceva ani, m-am indragostit nebuneste de-o pustoaica (avea 16 ani), si nu vedeam de fapt cat de prost eram, si cat de mult isi batea joc de mine tipa. Asa ca cel mai potrivit moment pentru a-i spune unei femei cuvintele magice, este pe patul de moarte. Spun asta pentru ca femeile in general simt nevoia sa auda cuvintele astea.

Asa ca daca iubesti pe cineva, nu prea este ok sa-ti dezvalui sentimentele... Intr-adevar sunt si oameni pentru care iubirea este reciproca, caz in care ceea ce am spus eu nu mai este valabil. Dar din pacate in zilele noastre, rar astfel de oameni. Pana acum am intalnit decat doua astfel de persoane, care sincer m-au impresionat, si m-au facut sa vad ca iubirea chiar poate exista cu adevarat. Smile
daniel.bluesmoke
daniel.bluesmoke
Moderator
Moderator

Mesaje : 31
Puncte : 4687
Reputatie : 4
Data de inscriere : 27/07/2011
Varsta : 36

http://www.bluesmoke.ro

Sus In jos

This is Love  Empty Re: This is Love

Mesaj Scris de ZEISIM Mier Iul 27, 2011 10:28 am

Dragostea e ceva cam filozofic,in zilele noastre in care se pune accent pe lucruri materiale poate parea chiar demodata.Desigur,exista sexul(o varianta a dragostei)daca se poate spune asa,mult mai ravnita.Dragostea vine cu timpul intre doi oameni,la inceput trebuie sa fie o atractie(atat fizica cat si psihologica)dupa care intervine si sentimentul numit dragoste.
ZEISIM
ZEISIM
Green Team
Green Team

Mesaje : 3
Puncte : 4653
Reputatie : 0
Data de inscriere : 27/07/2011
Varsta : 29
Localizare : prin imprejurimile Barladului

http://www.zanoschiemanuel.blogspot.com

Sus In jos

This is Love  Empty Re: This is Love

Mesaj Scris de Georg-E-dy Mier Iul 27, 2011 10:45 am

Dragotea...
Cel mai complicat lucru de pe Pamant dupa opinia mea, dar totodata cel mai frumos.
Georg-E-dy
Georg-E-dy
Helper

Mesaje : 148
Puncte : 4835
Reputatie : 1
Data de inscriere : 27/07/2011
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Sus In jos

This is Love  Empty Re: This is Love

Mesaj Scris de Georg-E-dy Mier Iul 27, 2011 10:48 am

ZEISIM a scris:Dragostea e ceva cam filozofic,in zilele noastre in care se pune accent pe lucruri materiale poate parea chiar demodata.Desigur,exista sexul(o varianta a dragostei)daca se poate spune asa,mult mai ravnita.Dragostea vine cu timpul intre doi oameni,la inceput trebuie sa fie o atractie(atat fizica cat si psihologica)dupa care intervine si sentimentul numit dragoste.

M-am uitat la niste documentare mai de mult, cu subiectul asta. Dragostea si sexul. Si in final s-a ajuns la concluzia ca dragostea poate duce la sex, dar sexul niciodata nu duce la dragoste.
Georg-E-dy
Georg-E-dy
Helper

Mesaje : 148
Puncte : 4835
Reputatie : 1
Data de inscriere : 27/07/2011
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Sus In jos

This is Love  Empty Re: This is Love

Mesaj Scris de ZEISIM Mier Iul 27, 2011 10:54 am

Poate fi si sexul un mijloc...ce-i drept nu prea convingator pentru dragoste.Dar pana la urma cele doua notiuni ar trebui sa mearga mana in mana.
ZEISIM
ZEISIM
Green Team
Green Team

Mesaje : 3
Puncte : 4653
Reputatie : 0
Data de inscriere : 27/07/2011
Varsta : 29
Localizare : prin imprejurimile Barladului

http://www.zanoschiemanuel.blogspot.com

Sus In jos

This is Love  Empty Re: This is Love

Mesaj Scris de Catalin Mier Iul 27, 2011 12:24 pm

Nu stiu unde si ce ai citit tu, Georg-E-dy, dar dragostea intre un baiat si o fata (deci nu vbim de dragostea de mama, tara, s.a.m.d.) are intotdeauna la origine dorinta (unii ar spune nevoia) de sex, pentru simplul fapt ca natura doreste sa ne inmultim.. Laughing Mai pe scurt...nu o sa te indragostesti niciodata de o persoana de sex opus fara a-ti dori ca intr-o zi sa ai o relatie de natura intima cu acea persoana.. Go figure!
Catalin
Catalin
Helper

Mesaje : 97
Puncte : 4775
Reputatie : 7
Data de inscriere : 27/07/2011
Varsta : 37
Localizare : Cheia, Jud. PH

Sus In jos

This is Love  Empty Re: This is Love

Mesaj Scris de Anca Green Mier Iul 27, 2011 12:25 pm

Cu toate astea e atat de frumos sa iubesti ...
Si cand te desparti ..atat de mult de doare , din punctul meu de vedere cea mai mare durere din lumea asta e durerea de suflet .

O durere simpla ,de masea, de orice, cu o injectie ,o pastila iti trece dar cand e vorba de iubire ,de-ar fi asa de usor sa iei o pastila ...
Anca Green
Anca Green
WebMaster
WebMaster

Mesaje : 56
Puncte : 4745
Reputatie : 0
Data de inscriere : 27/07/2011

https://ancagreen.forumgratuit.ro

Sus In jos

This is Love  Empty Re: This is Love

Mesaj Scris de Catalin Mier Iul 27, 2011 12:34 pm

Eu spuneam doar care e samanta dragostei..sentimentul in sine e cu totul alta poveste..si cand e si plutesti...si cand nu mai e si cazi in gol..
Catalin
Catalin
Helper

Mesaje : 97
Puncte : 4775
Reputatie : 7
Data de inscriere : 27/07/2011
Varsta : 37
Localizare : Cheia, Jud. PH

Sus In jos

This is Love  Empty Re: This is Love

Mesaj Scris de Joséphine Joi Iul 28, 2011 12:06 am

Ma conformez formularului:

Credeti in iubire ?
Nu chiar.
Ştiu că există,e evident la orice pas pe care îl fac că există,dar nu îmi aduce lucruri tocmai bune şi am decis să o pun în plan secund.Nu mă complic în a mă complica,şi chiar dacă probabil nu am dreptate,iubirea a ajuns să fie numai materială sau pur fizică în ultimul timp.Aruncand o privire asupra situatiilor de astazi,analizand diferite aspecte din trecutul meu,am realizat ca nimic nu e pentru totdeauna,iar iubirea e un simplu fapt,care,nealimentat de rabdare si altruism,devine efemer.Niciodata nu va fi iubire daca nu e si timp...


Ati iubit vreodata?
Bineinteles,chiar si acum.Dar e o situatie ce nu poate fi ajutata in niciun mod.E destul de patetic sa te indragostesti de ..."dragoste"
Joséphine
Joséphine
Moderator
Moderator

Mesaje : 11
Puncte : 4661
Reputatie : 0
Data de inscriere : 27/07/2011
Varsta : 29
Localizare : Jigoku

http://deathnote.forumer.ro

Sus In jos

This is Love  Empty Re: This is Love

Mesaj Scris de Deyush Joi Iul 28, 2011 2:41 am

Ashu meu, iar esti indragostita de cine nu trebuie? Sad
@George : te rog frumos sa dai edit, nu sa postezi imediat doar ca ai uitat ceva. Treci pe la regulament Exclamation

Iubirea ... exista..acolo undeva... trebuie doar sa stii unde sa o cauti si sa incalci niste reguli Very Happy

Am iubit si inca iubesc .. I love you
Deyush
Deyush
WebMaster
WebMaster

Mesaje : 196
Puncte : 4895
Reputatie : 3
Data de inscriere : 27/07/2011
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

http://deyusha.deviantart.com/

Sus In jos

This is Love  Empty Re: This is Love

Mesaj Scris de Georg-E-dy Vin Iul 29, 2011 5:58 am

Deyush a scris:Ashu meu, iar esti indragostita de cine nu trebuie? Sad
@George : te rog frumos sa dai edit, nu sa postezi imediat doar ca ai uitat ceva. Treci pe la regulament Exclamation

Iubirea ... exista..acolo undeva... trebuie doar sa stii unde sa o cauti si sa incalci niste reguli Very Happy

Am iubit si inca iubesc .. I love you

A fost prima si singura data cand am facut double post Embarassed nu era regula cand am postat eu, sau cel putin nu am vazut-o. Oricum de atunci m-am conformat Razz
Georg-E-dy
Georg-E-dy
Helper

Mesaje : 148
Puncte : 4835
Reputatie : 1
Data de inscriere : 27/07/2011
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

Sus In jos

This is Love  Empty Re: This is Love

Mesaj Scris de Tina.sticss Sam Aug 06, 2011 2:08 pm

daniel.bluesmoke a scris: Pentru ca daca faci greseala sa-i spui unei femei ca o iubesti, din momentul ala esti sub papuc! Si nu e numai cazul barbatilor, este valabil si in sens invers. De ce spun asta? Pentru ca acum ceva ani, m-am indragostit nebuneste de-o pustoaica (avea 16 ani), si nu vedeam de fapt cat de prost eram, si cat de mult isi batea joc de mine tipa. Asa ca cel mai potrivit moment pentru a-i spune unei femei cuvintele magice, este pe patul de moarte. Spun asta pentru ca femeile in general simt nevoia sa auda cuvintele astea.


hei pot sa`ti spun cam avut si eu o (relatie) daca pot sa o numesc asa .6 luni in fine .. tineam la respectivul baiat ..dar ! nu atat de mult incat sa`l iubesc . is nu mi`am aratat sentimentele fata de el (defapt nu vroiam sa`l mint ca il iubesc) dar el tot imi spunea" te iubesc " desi eu nu`i raspundeam.. si am ajuns la un moment dat sa`mi dau seama ca el facea cam tot ce ii ziceam eu.. adica eu luam deciziile singura intr`o relatie si era groaznic de urat ! normal ca am inceput sa ma distatez de el .. mie nu`mi plac tipi care toata ziua cu " frumoaso` scumpete si etc" mi se par penibil .. desi imi place sa`mi spuna prietenul "iti sta bine cu respectiva haina .. nu se potriveste tricou cu pantalinii etc! "

concluzie.. : fi mai rezervat chiar daca o iubesti nu`i spune in primele lunii .. si aratai si putina indiferenta .. Nu sa`ti bati joc de o persoana ..dar sa ai si tu ceva de spus cand trebuie sa fi prezent Smile

stiu ca se intampla ca baietii/ fetele sa fie dezamagiti/dezamagite de fetele/ baietii la care tin .. dar asta tine de orgoliu ..oamenii se ranesc intre ei ..si e o mare prostie. ce sa zic sper sa gasesti pana la urma persoana care sa te faca sa te simti fericit si important alaturi de ea ;Wink
Tina.sticss
Tina.sticss
Green Team
Green Team

Mesaje : 52
Puncte : 4700
Reputatie : 4
Data de inscriere : 06/08/2011
Varsta : 31
Localizare : Baia Mare Maramures

Sus In jos

This is Love  Empty Re: This is Love

Mesaj Scris de Deyush Lun Aug 22, 2011 12:48 pm

Tina, cam in situatia ta am fost si eu. Eram cu un tip de 6 luni de zile si el imi spunea ca ma iubeste, ca sunt cea mai importanta pentru el. WTF?! si eu nu puteam sa ii spun... nici macar nu il iubeam!!!! nervos ma simteam super presata sa ii spun cat mai repede ... asta nu era dragoste, nu era nimic ... nici macar nu a tinut. Aveam eu nevoie de cineva acolo , cu care sa imi consum minutele si mesajele. devious . Dar nu stiu ... baiatul era destul de OK, numa ca nu era mereu pe gustul meu. Si am fost cu tipu asta pana l-am intalnit pe ... fostu prieten, cu care aveam eu ceva mai demult ... dar nah ... acum a trecut totul!


Orice iubire e trecatoare!
Deyush
Deyush
WebMaster
WebMaster

Mesaje : 196
Puncte : 4895
Reputatie : 3
Data de inscriere : 27/07/2011
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

http://deyusha.deviantart.com/

Sus In jos

This is Love  Empty Re: This is Love

Mesaj Scris de Tina.sticss Lun Aug 22, 2011 2:38 pm

logic Smile eu inca mai sper sa gasesc persoana potrivita. dar e greu!
Tina.sticss
Tina.sticss
Green Team
Green Team

Mesaje : 52
Puncte : 4700
Reputatie : 4
Data de inscriere : 06/08/2011
Varsta : 31
Localizare : Baia Mare Maramures

Sus In jos

This is Love  Empty Re: This is Love

Mesaj Scris de daniel.bluesmoke Mar Aug 23, 2011 8:05 am

@Tina: Am fost, sunt si o sa fiu rezervat in privinta rostirii cuvintelor "magice". Si tipa despre care vorbeam a auzit cuvintele respective dupa cativa ani buni! Si nu, nu am fost genul de baiat care sa-i spun cat de importanta este ea pentru mine, sau s-o strezez la cap in halul ala. Nu am facut asta cu nici o fata. Ba chiar de obicei sunt un pic nesimtit in privinta asta. Si am observat ca femeilor le place asta! Laughing

Partea proasta e ca tipa era foarte egocentrica si narcisista! In momentul de fata umbla cu 5-6 barbati odata... Ce pot sa zic, data viitoare o sa deschid ochii mai bine! Shocked
daniel.bluesmoke
daniel.bluesmoke
Moderator
Moderator

Mesaje : 31
Puncte : 4687
Reputatie : 4
Data de inscriere : 27/07/2011
Varsta : 36

http://www.bluesmoke.ro

Sus In jos

This is Love  Empty Re: This is Love

Mesaj Scris de Tina.sticss Joi Aug 25, 2011 2:54 am

@ Daniel ma bucur ca nu esti unu din tipi care daca intra pe o fata pe id incepe cu "buna ce faci, nu vi la un suc ?" mie mi se intampla zilnic si am primit niste raspunsuri 8-| groaznice Very Happy


Calin adidas: si ce ai mai facut azi?
Tinaa`[ 3] !: nu prea multe
Calin adidas: aha
Calin adidas: si nu vrei sa ne intalnim?
Calin adidas: intr-o zi
Tinaa`[ 3] !: nu
Calin adidas: dc sunt urat lasa ca sunt mai urati ca si mine
Tinaa`[ 3] !: nu esti urat
Calin adidas: eh nu
Tinaa`[ 3] !: si nu mam referit la asta ..dar ca nu vreau
Calin adidas: o doamne ca nu te-oi manca
Tinaa`[ 3] !: dar nu e chestia ce ma mananaci sau nu .. dar sti cam cati baieti intra pe mine sa ies cu ei ? daca as accepta fiecare propunere as ajunge sa nu mai am timp pentru nimic. nu te supara dar pur si simplu nu am chef sa ies.
Calin adidas: bine


ti se pare normal ce a facut acest tip? mie una nu.
Tina.sticss
Tina.sticss
Green Team
Green Team

Mesaje : 52
Puncte : 4700
Reputatie : 4
Data de inscriere : 06/08/2011
Varsta : 31
Localizare : Baia Mare Maramures

Sus In jos

This is Love  Empty Re: This is Love

Mesaj Scris de Deyush Vin Aug 26, 2011 10:37 am

egocentrista, Dan, egocentrista rofl

Oh, Doamne , Tina ...peste specimene dinastea dau in fiecare zi, jur. "Hei, mumoas-o, nu imi dai shi mie aidiu tau? / nu vrei sa ne vedem si noi? "

rofl
Deyush
Deyush
WebMaster
WebMaster

Mesaje : 196
Puncte : 4895
Reputatie : 3
Data de inscriere : 27/07/2011
Varsta : 29
Localizare : Ploiesti

http://deyusha.deviantart.com/

Sus In jos

This is Love  Empty Re: This is Love

Mesaj Scris de daniel.bluesmoke Sam Aug 27, 2011 3:54 am

@Tina: Nu, nu mi se pare normal, si n-am facut niciodata asta! Daca am cerut vreodata id-ul unei fete, am facut-o doar daca am avut ce sa-i spun, si nu sa-i propun sa ne intalnim! Si daca voiam o intalnire... Cu siguranta nu i-am spus dupa ce am vorbit de doua ori pe mess! Laughing

@Deya: De data asta you got it wrong! Laughing
EGOCÉNTRIC, -Ă, egocentrici, -ce, adj. (Despre oameni; adesea substantivat) Care privește totul prin prisma intereselor și a sentimentelor personale, care se consideră centrul universului; (despre manifestările oamenilor) care trădează o asemenea atitudine. – Din fr. égocentrique.
Deci stiam eu ceva! tongue
daniel.bluesmoke
daniel.bluesmoke
Moderator
Moderator

Mesaje : 31
Puncte : 4687
Reputatie : 4
Data de inscriere : 27/07/2011
Varsta : 36

http://www.bluesmoke.ro

Sus In jos

This is Love  Empty Re: This is Love

Mesaj Scris de Florin Alexandru Sam Aug 27, 2011 11:51 am

O fata mi-a cerut id-ul... si i l-am dat... si mna eu daca nu cunosc persoana o injur:))) intra fata vorbeste cu mine eu nu stiam cine e, ii iau toti sfintii la numar... Smile)
o replica de agatat: "buna, im idai si mie id-ul tau"
sau alta: buna, la mine sau la tine
Nush cum unele fete accepta asta bine doar 70% accepta asa ceva Very Happy
Adik vreau sa zic ca 70% din fete sunt javre :d nu mi-o luati in nume de rau si ma refer la 70% din cele 5 miliarde de femei Very Happy deci restu 1 % e mult :d
sunt cam pesimist azi...
Florin Alexandru
Florin Alexandru
Green Team
Green Team

Mesaje : 108
Puncte : 4770
Reputatie : 5
Data de inscriere : 27/07/2011
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Sus In jos

This is Love  Empty Re: This is Love

Mesaj Scris de daniel.bluesmoke Dum Aug 28, 2011 3:54 am

@Florin: Mi se pare mie, sau esti crescut in padure? Cum sa injuri o fata pentru ca ti-a dat add pe mess? De fapt cum poti injura pe oricine ca ti-a dat add? Poate sunt persoane care-ti dau add pentru ca vor sa vorbeasca cu tine, nu sa te injure sau chestii din astea. Daca patesti asta in mod constant, atunci iti sugerez sa iti schimbi id-ul si sa nu-l mai dai la toata lumea sau sa-l pui pe toate site-urile dubioase... Asta ca sa nu mai fii asa de stresat. (Sorry pt. off topic!)

Iar faza cu 70% sunt javre... Te inseli amarnic, totul este relativ. Daca tu te intalnesti numai cu 'pitipoance', atunci iti inteleg punctul de vedere. Si iti sugerez sa iesi din cercul ala de femei... Nu iti zic asta pentru ca sunt eu mare expert, dar crede-ma ca am intalnit destule femei care chiar merita sa ai o relatie cu ele. Ba chiar am intalnit si femei usuratice, care mi-au zis in fata si de la prima intalnire cum sunt ele si ce vor, si chiar si asa, nu mi s-au parut javre.
daniel.bluesmoke
daniel.bluesmoke
Moderator
Moderator

Mesaje : 31
Puncte : 4687
Reputatie : 4
Data de inscriere : 27/07/2011
Varsta : 36

http://www.bluesmoke.ro

Sus In jos

This is Love  Empty Re: This is Love

Mesaj Scris de Florin Alexandru Dum Aug 28, 2011 4:34 am

off: Daca vor date despre mine poate sa mi le ceara Smile))
on: vedem lumea cu alti ochi Very Happy
Florin Alexandru
Florin Alexandru
Green Team
Green Team

Mesaje : 108
Puncte : 4770
Reputatie : 5
Data de inscriere : 27/07/2011
Varsta : 35
Localizare : Brasov

Sus In jos

This is Love  Empty Re: This is Love

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum